Новини органів Державного реєстру виборців Львівської області

15.07.2019

12 липня 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації Зоряни Павлів.
 
Під час брифінгу було надано роз’яснення щодо нового порядку тимчасової зміни місця голосування виборця  без зміни його виборчої адреси, а також звернуто  увагу присутніх, що виборці з відповідною заявою можуть звернутися до органів Державного реєстру виборців до 15 липня 2019 року включно.

До уваги виборців! Для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося п’ять днів

10.07.2019

Центральна виборча комісія нагадує, що звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можливо не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Враховуючи, що позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня 2019 року, цей строк спливає 15 липня 2019 року, тобто для здійснення тимчасової зміни місця голосування залишилося всього п’ять днів.

ЦВК інформує, що задля щонайбільшого сприяння виборцям у реалізації цього права органи ведення ДРВ працюватимуть у повноцінному робочому режимі і у вихідні дні 13 та 14 липня 2019 року.

Отже, якщо хтось із виборців має намір тимчасово змінити місце голосування, але ще не скористався такою можливістю, Комісія пропонує не зволікати із зверненням до органу ведення Державного реєстру виборців. 

Зміна місця голосування

27.06.2019

Як змінити місце голосування?

23.05.2019

Якщо ви громадянин України та перебуватимете 21 липня не за місцем реєстрації, для участі у голосуванні вам необхідно пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування. 

Для цього потрібно зробити наступне:

- До 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів (адреси відділів можна знайти тут).

- Пред'явити документ, який підтверджує громадянство України.

- Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. 

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Виборець, включений до списку виборців на звичайній виборчій дільниці, має можливість отримати виборчий бюлетень за умови пред'явлення одного з таких документів: 
- паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або у вигляді ID-картки,
- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби),
- тимчасове посвідчення громадянина України.

У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі.

Для отримання виборчого бюлетеня інші документи, крім зазначених вище (довідка про реєстрацію місця проживання; витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання; посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця), пред’являти не потрібно
 

Відображення інформації щодо тимчасової зміни місця голосування в кабінеті виборця

25.03.2019

Звертаємо увагу виборців-користувачів "Кабінету виборця", що в результатах відповідей на запит щодо наявності в Державному реєстрі виборців додано відображення інформації щодо тимчасової зміни місця голосування виборця. Вказана інформація містить номер та адресу виборчої дільниці, до списку якої буде включено виборця.

До відома керівників органів ведення Державного реєстру виборців!

22.03.2019

У зв’язку із різким збільшенням кількості звернень виборців до відділів ведення Реєстру через наближення кінцевого строку (до 25 березня 2019 року включно) подачі виборцями заяв про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси ЗАСТЕРЕЖУЄМО про неприпустимість відмови у прийнятті таких заяв до розгляду через неподання виборцем копії паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).
Водночас наголошуємо на необхідності ВСЕБІЧНОГО СПРИЯННЯ кожному виборцю у реалізації ним права голосу шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Подай заяву про зміну місця голосування

11.03.2019

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.03.2019

7 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий  провів тренінг з питань виборчого права для працівників Регіонального центру та Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час заходу обговорили можливість і процедуру перевірки включення виборців до Реєстру, порядок зміни виборцем місця голосування без зміни виборчої адреси та порядок голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. 

8 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування виступив на телеканалі "Новий Чернігів" на тему: "Вибори Президента України: як потрапити до Державного реєстру виборців або як перевірити себе у списках".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру апарату Прилуцької районної державної адміністрації Володимир Бобошко взяв участь у семінарі з сільськими та селищними головами. В ході семінару було розглянуто організаційні питання щодо взаємодії відділу ведення Реєстру з органами реєстрації під час виборчого процесу, права громадян на тимчасову зміну голосування, а також терміни підготовки і виготовлення списків виборців та іменних запрошень на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

11 лютого 2019 року начальник відділу ведення Реєстру Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на нараді із заступниками міського голови, керівниками управлінь, відділів міської ради, комунальних підприємств, головами комітетів самоорганізації населення міста на тему: "Шляхи реалізації виборцем права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року".

12 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у прес-конференції громадянської мережі "ОПОРА" на тему: "Підсумки першого місяця президентської гонки на Чернігівщині".
13 лютого 2019 року в приміщенні Менської міської ради проведено нараду щодо підготовки до чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. В нараді взяли участь заступник міського голови, секретар міської ради, працівники місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги та начальник відділу ведення Реєстру апарату Менської районної державної адміністрації Володимир Соломко. В ході наради було розглянуто основні організаційні заходи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, а також порядок тимчасової зміни місця голосування виборцям без зміни їх виборчої адреси, які на день голосування перебуватимуть не за місцем своєї реєстрації.

16 лютого 2019 року в районній газеті "Голос Присеймів’я" було опубліковано інформацію відділу ведення Реєстру апарату Бахмацької районної державної адміністрації щодо можливості перевірки виборцем включення до Реєстру за допомогою програмного ресурсу "Особистий кабінет виборця", права громадян на тимчасову зміну місця голосування.

5 березня 2019 року начальник відділу адміністрування Реєстру апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий взяв участь у засіданні "круглого столу" в прес-центрі "Чиста політика" на тему: "Як голосуватимуть на спеціальних виборчих дільницях", в ході якого поінформував присутніх про основні етапи підготовки та складання виборчих списків на спеціальних виборчих дільницях.

Новини органів Державного реєстру виборців Одеської області

27.02.2019

5 лютого 2019 року начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Одеської обласної державної адміністрації Федотова В.Г. за запрошенням радіостанції "UA: Українське радіо. Одеса" у  програмі "Детально про…" надала слухачам роз’яснення щодо порядоку тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси виборця, а також про те, як виборцю перевірити інформацію стосовно свого включення до Державного реєстру виборців.
1 та 6 лютого 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців Любашівської районної державної адміністрації на веб-сторінці Любашівської районної державної адміністрації  у розділі "Державний реєстр виборців" було розміщено інформацію "Виборець може змінити місце голосування" та "Хто має можливість проголосувати на виборах Президента України".

8 лютого 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Подільської міської ради Наталія Перішкова на місцевому телебаченні інформувала виборців про порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Також на веб сайті Подільської міської ради відділом ведення було розміщено інформацію для виборців, які вперше приймуть участь у виборах.

21 лютого 2019 року з метою інформування населення про порядок уточнення персональних даних виборця, включення до Державного реєстру виборців, тимчасової зміни місця голосування відділом ведення Державного реєстру виборців Кодимської районної державної адміністрації на офіційному веб-сайті вказаної адміністрації було розміщено відповідну інформацію, а також в районній газеті "Вісті Кодимщини" (№ 5 (10744) від 2 лютого 2019 року) було опубліковано статтю "Виборчий процес взяв старт".

Новини органів Державного реєстру виборців Чернігівської області

11.02.2019

17 січня 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Прилуцької міської ради Марина Чумак виступила на місцевому телеканалі "Прилуки" на тему: "Шляхи реалізації виборцями свого права голосу під час проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року".

25 січня 2019 року в газеті "Сіверський Край" № 4 від 25 січня 2019 року  було опубліковано інформацію відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Новгород-Сіверської районної державної адміністрації на тему: "Як проголосувати без проблем".

29 січня 2019 року в студії обласного телеканалу "UA: "Чернігів" в програмі "Тема дня" виступив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий на тему: "Вибори-2019: як знайти себе у списках виборців та що робити переселенцям, щоб проголосувати?".

30 січня 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Носівської районної державної адміністрації було проведено семінар-нараду на тему: "Порядок організаційно-правової підготовки і виконання дій відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів підготовки та проведення чергових виборів Президента України       31 березня 2019 року". В семінарі взяли участь голова районної державної адміністрації, міські, сільські голови та секретарі місцевих рад, старости старостинських округів, посадові особи органів реєстрації міської та сільських рад. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації Тетяна Мельник поінформувала присутніх щодо організаційних питань і плану дій відповідно до Календарного плану підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

30 січня 2019 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Борзнянської районної державної адміністрації на сайті районної державної адміністрації та в районній газеті "Вісті Борзнянщини" було опубліковано інформацію щодо реалізації права голосу виборця на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, способів уточнення персональних даних, права громадян на тимчасову зміну місця голосування та інформацію стосовно адреси виборчих дільниць.

31 січня 2019 року в приміщенні Ніжинської районної ради проведено семінар-нараду з  секретарями місцевих рад району, на якому одним з питань розглядалося питання щодо ведення Державного реєстру виборців. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Ніжинської районної державної адміністрації Ліна Грицан звернула увагу присутніх на необхідності своєчасного подання відомостей періодичного поновлення, а також про терміни подання відомостей у період виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.